1105 Gerli Lehe

1105 Gerli Lehe

Rae vallavolikogu liige, Rae valla sotsiaal- ja tervishoiu komisjoni aseesimees, koolieelse lasteasutuse õpetaja

Harju- ja Raplamaa


Kandideerin 2019. aasta Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimisnimekirjas.

Elan Rae vallas Suursoo külas oma esivanemate talus. Olen abielus ja kahe kooliealise lapse ema. Olen omandanud koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal kõrghariduse ning ametialast tööd olen teinud üle 10 aasta. 2017. aastal tunnustati mind Harjumaa ja Rae valla aasta õpetaja tiitliga.
Ettevõtliku inimesena olen üks eestvedajatest MTÜ Laste ja noorte õppekeskuses, mis tegeleb noorte huvihariduse edendamisega robootika valdkonnas. Laste ja noorte ōppekeskuse eestvedajad pälvisid 2018.aastal Rae vallavalitsuse tunnustuse huvihariduse edendamise eest hajaasustusega piirkonnas “Aasta haridustegu nominent 2018”.

Kuulun Rae vallavolikokku ja olen Rae valla sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni aseesimees. Volikogus seisan oma kogukonnas elavate perede ja laste heaolu eest. Hingelähedaseks teemaks, mille eest tänavustel Riigikogu valimistel seisan, on Eesti perede, laste ja haridustöötajate heaolu. Teen tööd, et eestikeelne rahvusriik jääks püsima. Selleks pooldan lasteaiast algava ühtse eestikeelse haridussüsteemi loomist, mis tagab muukeelsetest peredest pärit noortele maksimaalse kaasatuse ja valikuvõimalused Eesti ühiskonnas. Sündivuse suurendamise eesmärgil pean oluliseks lastetoetuste kasvu vastavalt elukallidusele. Leian, et noortele ja tippsportlaste, tuleb tagada head tingimused ning tõhusad tugiteenused toetamaks neid spordi tegemisel. Abivajajatele tõhusa ja õigeaegse arstiabi osutamine, erinevate teenuste arenamine laste murede varajaseks märkamiseks ja tõsisemateks probleemide ennetamiseks. Puudega laste perede toetuste parem korraldamine.

Kampaaniaperioodil hoia end kursis minu tegemiste ja mõtetega Facebooki lehel „Gerli Lehe“

Energiat annavad mulle igapäevaselt mu hobid. Kuulun rahvusvahelisse naismootorratturite ühingusse WIMA, mis ühendab naisi, kes peavad lugu kaherattalistel turvalisest sõitmisest. Hoian huviga silma peal Eesti noorsportlaste arengul, eriti südamelähedane on mulle Eesti noorkorvpallurite järelkasvu arengu jälgimine.