1097 Jüri Luik

1097 Jüri Luik

kaitseminister

Harju- ja Raplamaa


Info

Suurema osa oma elust olen töötanud Eesti heaks ja näinud nii raskeid kui häid aegu. On kindel, et tööd Eesti iseseisvuse ja iseolemise nimel ei saa katkestada hetkekski, sest oleme Euroopa Liidu piiririik Venemaa naabruses. Ma kandideerin 2019. aasta Riigikogu valimistel, sest usun, et mu ettevalmistus ja kogemused on Eestile kasulikud, et kaitsta meie rahvuslikke huve.

Asusin Eesti välisministeeriumisse Lennart Meri kaastöötajaks juba enne meie iseseisvuse taastamist. 1992. aastal kutsus peaminister Mart Laar mind oma valitsusse juhtima Vene vägede väljaviimise läbirääkimiste delegatsiooni ja 1993. aastal paluti mul asuda esimest korda Eesti Vabariigi kaitseministri ametisse. 1994. aastal jätkasin välisministrina, Vene väed saime välja ja lõime aluse Eesti edasisele arengule.

Seejärel tuli diplomaadikarjäär Brüsselis ning taas kaitseministri amet Mart Laari teises valitsuses. 2002. aastal suundusin tagasi välisministeeriumisse, et juhtida Eesti liitumisläbirääkimisi NATOga. Seejärel kaitsesin Eesti huve suursaadikuna Washingtonis, NATO juures ja Moskvas. 2017. aasta suvel sain Isamaa esimehelt Helir-Valdor Seederilt kutse asuda kolmandat korda Eesti Vabariigi kaitseministri ametisse.

E-post: jyri.luik@kaitseministeerium.ee

Facebooki leht