1101 Mari-Ann Kelam

1101 Mari-Ann Kelam

Viimsi vallavolikogu aseesimees

Harju- ja Raplamaa


Info

Minu vanemad olid Tallinnast, isa Krulli tehaste meister, ema Päevalehe toimetuse töötaja. Nad põgenesid septembris 1944 uue nõukogude okupatsiooni eest. Mina sündisin sõjapagulaste laagris Saksamaa Ameerika tsoonis. Mu neljanda sünnipäeva ajal saime võimaluse asuda USA-sse, kus omandasin hariduse ning osalesin alates 1970te lõpust aktiivselt aktsioonides Eesti vabaduse taastamise nimel. Olin Eesti vangistatud vabadusvõitlejate abistamise toimkonna sekratär; Eesti Rahvuskomitee Ameerikas asepresidendina vastutasin sidemete eest USA Kongressi ja riigiasutustega.

Mind valiti 1990 Eesti Kongressi liikmeks, töötasin a-st 1992 Välisministeeriumi pressiesindajana; seejärel Isamaaliidu välissekretärina. 1999-2011 Riigikogu 9. ja 11. koosseisu liige. Olen valitud kolmel korral Viimsi volikogu liikmeks, olnud volikogu esimees. Praeguses laias koalitsioonis olen volikogu aseesimees.

E-post: kelam@neti.ee

Facebooki leht

Mille eest seisan

Mu elukogemus võimaldab kinnitada, et Isamaa on mitte üksnes Eesti kõige vanem ja teenekam erakond, vaid seisab ka praegu ja tulevikus Eesti rahvusriigi, meie kultuurilise identiteedi, rahvuslike väärtuste järjepidevuse, turvalisuse ja tugeva perekonna eest. Meil on palju teha hariduse ja sotsiaalse õigluse edendamiseks ning elukeskkonna tervendamiseks. Eesti on aktiivne osa Euroopa Liidust, kuid see ei tähenda sellesse sulandumist ega meie suveräänsete õiguste loovutamist Brüsselile. Olen valmis Eesti rahvuslike huvide nimel kaitsma ka EL pealiinist erinevaid seisukohti, näiteks migratsiooni küsimustes.

Mari-Ann Kelam,

Teie kandidaat ringkonnas nr 4