1108 Villu Karu

1108 Villu Karu

Märjamaa vallavolikogu liige

Harju- ja Raplamaa


Info

Igaüks meist soovib huvitavat ja harmoonilist elu – unistused on ikka ainult positiivsed.
Tänavu suvel viibisin Rapla Kirikumuusika festivali kontserdieelsel kohtumisel peapiiskop Urmas Viilmaga. Jututeemaks oli eestlase religioossus, või õigemini, usuleigus ehk veelgi täpsemini väljendudes, meie suhtumine kristlusse. Mina ei ole ristitud ega leeritatud. Aga minu elus on olnud perioode, kus ma olen üpris tihedalt jumalateenistustel käinud. Seda väga lihtsal põhjusel – mängisin kiriku pasunakooris.

Minu seos kristlusega põhineb kristlike väärtuste jagamisel. Arvan, et see on üks osa inimese identiteedist ja maailmatunnetusest, aitab aru saada õigetest väärtustest. Väga paljud inimesed järgivad neid väärtusi alateadlikult ja ei mõtle nende seostest kristluse ja usuga. Ometi näeme enda ümber väga palju rahulolematust – kas üldinimlikest väärtustest pidamine ei tekita siis rahulolu? Rahulolu tekib ise nende väärtuste järgi elades. Ristimine ja leer ei muuda iseenesest kedagi paremaks kui inimene ei suuda ohjeldada oma ego ja üles näidata koostöövalmidust ning empaatiat. Ainult lugupidamine enda ja teiste vastu oma tegudes, saab meie ellu tuua nii värve kui harmooniat.

E-post: villukaru@hot.ee

Mob: 56205403

Facebooki leht

Mille eest seisan

Olen olnud pikaajaline vallajuht, ühtekokku 17 aastat Märjamaa vallavolikogu esimees ja 5 aastat samas vallavanem. Selle aja jooksul olen näinud, et stabiilse ja suunatud arengu kaudu on võimalik ka inimeste poolehoidu omavalitsuste tegemiste vastu kasvatada. Kogu juhtimistegevuse keskmes peab olema inimene, oma murede ja vajadustega.

Haldusreformi järgselt pean tähtsaimaks omavalitsuste võimekuse ja finantsilise iseseisvuse suurendamist.

Riigi poliitikas olgu keskmes rahvusliku kultuuri säilitamine ja hariduse edendamine.

Tähtsal kohal peab olema nii kaitse-, kodakondsus kui keelepoliitika – nii võime loota oma riigi kestmisele. Perede turvalisus esikohale!