Anna enda allkiri automaksu vastu!

Anna enda allkiri automaksu vastu!

Lisaks käibemaksu, tulumaksu ja aktsiiside tõusule plaanib Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatide valitsus kehtestada 2024. aastast automaksu, millega võetakse inimeste taskutest veel sadu eurosid.

Eesti on hajaasustusega riik, mis teeb auto omamise paljudele peredele hädavajalikuks. Väljaspool suurlinnu elavad lastega pered ja tööealised inimesed ei saa loota ainult ühistranspordile, sest suurte vahemaade, kehvade teede ja keeruliste ilmastikuolude tõttu on auto hädavajalik enda igapäevastes tegevustes. Just elukoht määrabki tihti kõige rohkem, kui sagedasti autot kasutatakse. 

2023. aasta seisuga on Eestis registreeritud ligikaudu 960 000 sõidukit. Ligi kolmandik neist on 10-20 aastat vanad ning täiendav kolmandik vanemad kui 20 aastat. Autopargi vanus näitab selgelt, et paljude inimeste jaoks on see hädavajadus, mida kasutatakse pikaaegselt. Autode pikk kasutusaeg tähendab seda, et valitsuse plaan maksustada ennekõike „saastavamaid“ autosid tabab kõige valusamalt neid inimesi, kellel ei ole raha uue sõidumasina soetamiseks.

Allakirjutanud rõhutavad:

  • Automaksu kehtestamine tabab kõige valusamalt maal elavate inimeste rahakotti.
  • Juba ostetud vara maksustamine on ebaõiglane. Omanikuks olemist tuleb väärtustada mitte karistada.
  • Arvestades majanduslangust, kõrget inflatsiooni ning valitsuse kehtestatavaid uusi makse annaks automaksu kehtestamine täiendavad hoobi Eesti majandusele, ettevõtetele ja inimestele.

Lähtudes eeltoodust teeme ettepaneku valitsusele loobuda automaksu kehtestamisest.

    Kontaktandmed