Riigijuhtimine

Isamaa ministrid valitsuses

Kristjan Järvan

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister

Tõnis Lukas

Haridus- ja teadusminister

Lea Danilson-Järg

Justiitsminister

Riina Solman

Riigihalduse minister

Urmas Reinsalu

Välisminister

Koalitsioon 2022-2023

Isamaa ministrikandidaadid

Tallinnas kogunenud Isamaa volikogu kinnitas ministrikandidaadid.

  • Välisminister: Urmas Reinsalu
  • Haridus- ja teadusminister: Tõnis Lukas
  • Riigihalduse minister: Riina Solman
  • Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister: Kristjan Järvan
  • Justiitsminister: Lea Danilson-Järg

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on selles valitsusdelegatsioonis nii kogenud poliitikuid kui oma valdkonna asjatundjaid. „Kristjan Järvan ja Lea Danilson-Järg toovad poliitikasse värskust ja uudsust ning nad on tugevad isiksused, kellel on vajalik kogemus ja teadmised poliitika kujundamiseks,“ ütles Seeder.

„Urmas Reinsalu, Tõnis Lukase ja Riina Solmani võimekus ning varasem ministrikogemus tagab selle, et loodava koalitsiooni ambitsioonikad eesmärgid eestikeelset haridust, julgeolekut, energeetikat ja inimeste toimetulekut puudutavates küsimustes saaksid ellu viidud,“ rääkis ta.

Urmas Reinsalu (22.06.1975) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on olnud Eesti Vabariigi kaitseminister (2012-2014), justiitsminister (2015-2019) ja välisminister (2019-2021). Ta on kuulunud Riigikogu X, XI, XII, XIII ja XIV koosseisu.

Riina Solman (23.06.1972) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kasvatusteaduste teaduskonna. Ta on Isamaa aseesimees ja Isamaa naiskogu esinaine. Aastatel 2019-2021 oli ta Eesti Vabariigi rahvastikuminister. Solman on varasemalt töötanud Eesti Energia pressiesindajana, Rahandus-ja Justiitsministeeriumis ning Viimsi vallas kommunikatsioonijuhina, samuti aastatel 2007-11 Kaitseministeeriumis ministri nõunikuna. Ta on aastaid tegutsenud vabatahtlikuna Olevist Hoolekande juhina ning kuulunud korduvalt Tallinna Linnavolikogu koosseisu.

Kristjan Järvan (10.10.1990) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja majandusteaduskonna. Ta on ettevõtja ning mitme iduettevõtte asutaja. Majandusanalüütikuna on ta uurinud ja teinud erinevaid ettepanekuid pensionisüsteemi ja rahvastikupoliitika valdkonnas.

Tõnis Lukas (05.06.1962) on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal. Ta on olnud Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Kutsehariduskeskuse direktor. Ta on olnud Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister (1999-2002; 2007-2011) ning kultuuriminister (2019-2021). Ta on kuulunud Riigikogu IX, X ja XII koosseisu.

Lea Danilson-Järg (27.11.1977) on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise eriala ning läbinud täiendkoolitusprogrammi demograafia valdkonnas Tallinna Ülikoolis. Töötanud ajalehe Postimees rahvastikupoliitika valdkonna toimetajana, siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhatajana, Sisekaitseakadeemia rektori nõunikuna arendusvaldkonnas. Ta on Eesti Sündimusuuringud MTÜ juhatuse liige. Kuulunud Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu koosseisu üliõpilaste esindajana.