TALLINN 2017 – Kultuur

Raivo programm_

KULTUUR

Isamaa ja Res Publica Liidu jaoks on tähtis, et kultuurist osasaamine nii tegijatena kui nautijatena oleks kättesaadav kõigile. On oluline, et kultuuriellu panustavad inimesed on hoitud nii väärilise tasu kui tunnustusega.

  1. Loome Kultuuriameti alla Tallinna Kultuurifondi, mis kaasaks Tartu Kultuurkapitali eeskujul kultuuri rahastamisse ka erakapitali. Fondi eesmärgiks on Tallinna kesksete kultuuri-, ja spordiprojektide ning loovisikute loomingulise tegevuse toetamine. Läbi fondi suurendame toetusi Tallinna kodanikeühenduste ja asumiseltside kultuuri-, harrastus- ja sporditegevustele.
  2. Asutame Tallinna Kultuuriraadi – laiapõhjalise ja valdkondlikult tasakaalus asjatundjate nõukoja, mille eesmärgiks on pealinna kultuuriliste arenguplaanide koostamine, tegevuskavade nõustamine ja kultuurimaastiku korraldamine.
  3. Järgime riiklikku eesmärki tõsta kõrgharidusega kultuuritöötajate sissetulekud Eesti keskmise palga tasemele. Tõstame Tallinna kultuuriasutuste töötajate miinimumtöötasu.
  4. Kaardistame Tallinnas toimuvad rahvusvahelise haardega festivalid. Toetame valdkondade tasakaalu silmas pidades järjepidevalt kõrge maine ning professionaalsusega festivale, mis tõstavad pealinna ning siin tegutsevate oma professionaalide tuntust maailmas.
  5. Ehitame valmis Linnateatri suure saali.
  6. Vabastame kõik Tallinna Kultuuriasutused poliitilisest survest.
  7. Rakendame kultuuriasutustes paindlikumat hinnapoliitikat noortele ja peredele.
  8. Kujundame koostöös Rooma-Katoliku Kirikuga vanalinna Ladina Kvartalis asuvast ajaloolisest dominiiklaste kloostrikompleksist keskuse, mis ühendab eneses kultuurilisi, hariduslikke, museaalseid, turismialaseid ja usulisi tegevusi. Säilitame vaimsuse, mille edasikandmiseks see kompleks ehitatud on.
  9. Linnahalli renoveerimise käigus ehitame koostöös erasektoriga 200–400kohalise multifunktsionaalse kammersaali, mis on kvaliteetmuusika esitamiseks ja kammerooperi etendamiseks.
  10. Rakendame kunstiteoste tellimise seaduse (nn protsendiseaduse) põhimõtet ka Tallinna linna avaliku otstarbega hoonete ehitamisel, laiendamisel või renoveerimisel. Alates 2011. aastast suunatakse 1% riikliku ehitise maksumusest kunstiteoste tellimiseks ja seeläbi avaliku ruumi rikastamiseks kunstiga.
  11. Pakume ETV+ toimetusele ruume Lasnamäe linnaosavalitsuse juures, et kanal saaks oma tegevust korraldada auditooriumi keskel. See aitab eelistada ETV+ kanalit PBK-le.
  12. Tagame ligipääsu kultuurile, erivajadustega inimestega peab arvestama nii kultuuri tarbimise kui ka kultuuri loomise seisukohast.
  13. Puhastame ja valgustame kõik Tallinna skulptuurid. Lisame iga skulptuuri ja arhitektuuriväärtuse juurde infotahvli nime ja autoriga, et väärtustada autoreid ja tõsta teadlikkust Eesti kultuuriloost.
  14. Kasutame ühistranspordi reklaampindu kultuuri edendamiseks. Vähemalt pooled pindadest peavad olema suunatud kultuuri(sündmuste) reklaamiks.
  15. Peame oluliseks Eesti rahvuskultuuri hoidmist ja säilimist. Selleks hoiame ja mälestame väärikalt Eesti Kongressi, Eesti komitee ja Eesti Kaitseväe ohvitsere, kes on repressioonide tulemusel hukatud ja hukkunud.
  16. Tagame iga-aastase toetuse rahvuslike organisatsioonide tegevuseks, sh Eesti Demokraatlik-Rahvuslike Jõudude Koostöökoda, Memento, Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing, Eesti Vabadusvõitlejate Liit, Murtud Rukkilille Ühing, noorkotkad, kodutütred, gaidid ja skaudid.

SPORT

  1. Toetame munitsipaal- ja eraspordikoole võrdsetel alustel ja taastame koolieelikute sporditegevuse toetamise, mille linn lõpetas eelmise aasta sügisel.
  2. Muudame ujula kõigile kättesaadavaks. Elanike rahulolu uuringust selgub, et linlased pole rahul ujumisvõimalustega oma linnaosas. Koostöös erasektoriga panustame sellesse, et ujula oleks olemas igas linnaosas.
  3. Koostöös erasektoriga rekonstrueerime Nõmme Tennisehalli, Raku Järve rekreatsiooniala ja Nõmme Spordihalli.
  4. Loome süsteemi, millega tunnustame ja toetame rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalile või esitosinasse jõudnud sportlasi ning treenereid võrdsetel alustel.
  5. Jätkame koostöös erasektoriga linlaste liikumisvõimaluste arendamist. Koostame liikumiskaardi, mis annab hea ülevaate linna terviseradadest ja parkidest.
  6. Vaatame üle koolide spordivahendite- ja ruumirendi hinnakirjad. Lisaks toetame vanemaealiste liikumisharrastusi. Selleks katame spordihoone valdajale ruumirendi 50% ulatuses, kui spordiruume kasutavad 60+ vanuses inimesed.